چاپ پارچه
کاری جدید و جذاب
با بهترین کیفیت


خانه چاپ و طرح مسترچاپ همراه شماست.

در باره چاپ پارچه بیشتر بدانید


با چاپ دیجیتال پارچه می‌توان بر روی انواع ‏پارچه با جنس‌های ساتن، مخمل، کتان و ... در ابعاد مختلف با طرح‌ها و تصاویر دلخواه را چاپ کرد. چاپ پارچه بر اساس نوع چاپ به دو دسته چاپ یووی و چاپ سابلیمیشن پارچه تقسیم می‌شود. ‏بهره‌مندی از طرح، نقش و تصاویر جذاب بر روی پارچه‌ها و همچنین ویژگی‌های زیاد آن مانند قیمت مناسب، مقاومت زیاد در برابر آب و نور خورشید، حفظ بافت صاف و اصلی پارچه، کیفیت و ماندگاری بالای چاپ در مدت زمان طولانی، نداشتن محدودیت رنگ و زنده و شفاف بودن آن، رزولوشن بالای چاپ و ... این نوع چاپ را برای استفاده در چاپ انواع لباس، پرده، پارچه رو مبلی، فرش‌های مخصوص، چاپ پارچه تبلیغاتی در بیلبوردها، ‏لایت باکس‌های تبلیغاتی در فضاهای داخلی و خارجی، استفاده به عنوان شید و بنر، طراحی و دکوراسیون داخلی تزئین دیوار اتاق و آشپزخانه و همچنین ساخت قاب عکس هنری و تزئینی با چسباندن آن روی چوب و ... مناسب کرده است. در دستگاه‌های چاپ دیجیتال مستر چاپ امکان چاپ پارچه با طرح دلخواه و چاپ عکس با ماندگاری، سرعت و کیفیت بالا در رنگ و وضوح فراهم است. چاپ شیت پارچه و چاپ رول پارچه با دستگاه‌های چاپ دیجیتال فضای خارجی با دو دستگاه فلت بد و یووی رول با جوهرهای مخصوص صورت می‌گیرد.


چاپ پارچه یووی


در چاپ پارچه یووی از مرکب مخصوص یووی و دستگاه یووی رول یا فلت بد برای چاپ انواع طرح و تصاویر ساده یا سه بعدی روی هر جسم و سطحی استفاده می‌شود. این نوع چاپ به علت استفاده از اشعه یووی برای خشک کردن جوهر ماندگاری بسیار بالایی داشته و همچنین به روکش خاصی جهت چاپ نیاز ندارد و در برابر نور، رطوبت و الکل مقاوم است. اگر چاپ پارچه به صورت چند لایه زده شود حالت برجسته پیدا کرده و به آسانی با دست لمس می‌شود. چاپ پارچه یووی برای چاپ پارچه بوم، چاپ پارچه برای استفاده در لایت باکس، رومبلی، تابلوهای پشت نور، شید و بنر و ... کاربرد دارد.

چاپ پارچه سابلیمیشن

در چاپ سابلیمیشن پارچه انواع طرح و تصاویر بدون محدودیت رنگ بر روی پارچه چاپ می‌گردد. چاپ حرارتی پارچه در دو نوع چاپ ترانسفر و چاپ مستقیم پارچه انجام می‌گیرد. ‏از آنجایی که چاپ سابلیمیشن در برابر نور آفتاب مقاومت بالایی دارد و قابل شستشو است این نوع چاپ در تبلیغات و صنعت چاپ پارچه، پوشاک، مبلمان، هنری، ورزشی و ... کاربرد زیادی دارد. پارچه هایی با رنگ روشن و درصد بالای پلی استر برای چاپ سابلیمیشن مناسب تر است.


کاربرد چاپ پارچه و موارد مصرف آن

چاپ پارچه مخمل رو مبلی، کوسن و رومیزی، تی‌شرت، مانتو، شال و روسری، لباس ورزشی، مجلسی و اسپورت، ملحفه، روتختی، روبالشی، کیف، کفش، کوله و کراوات، پرده، فرش‌های مخصوص، پرچم‌ و ... <‎

اچاپ پارچه‌های تبلیغاتی برای استفاده در بیلبوردها و لایت باکس‌ها، تابلوهای پشت نور، استفاده به عنوان بنر یا شید

اچاپ انواع طرح و نقش‌ روی پارچه پشت چسبدار و چسباندن روی سطوح مختلف فضای داخلی و خارجی، طراحی و دکوراسیون اتاق نشیمن، تزئین اتاق کودک، آشپزخانه و ...

چاپ عکس روی پارچه و ساخت قاب عکس‌ با چسباندن آن روی چوب


مراحل تولید چاپ پارچه و نحوه نصب آن

مراحل تولید چاپ پارچه بنابر نوع کاربری آن متفاوت است اگر در چاپ پارچه از دستگاه یووی استفاده شود از مرکب مخصوص یووی باید استفاده گردد و جوهر مرکب یووی پس از پاشش روی پارچه توسط دستگاه فلت بد یا یووی رول، سریع در معرض لامپ یووی قرار گرفته و خشک می‌شود. اما در چاپ سابلیمیشن ابتدا طرح بر روی کاغذ مخصوص پرینت شده و در مرحله بعد کاغذ روی جسم چسبانده می‌شود و سپس به وسیله اتو پرس، فرآیند پرس کردن انجام می‌گیرد و پس از چند دقیقه بر اثر حرارتی که به کاغذ داده می‌شود، جوهرها تصعید شده و طرح به جسم انتقال می‌یابد.


مزایای چاپ پارچه در خانه چاپ و طرح مستر چاپ

مزیت های کاربردی :

خشک شدن جوهر با سرعت بالا

دارای قابلیت پشت نور شدن برای استفاده در تابلوهای پشت نور

چاپ سه بعدی و برجسته

مزیت های کاربردی :

خشک شدن جوهر با سرعت بالا

دارای قابلیت پشت نور شدن برای استفاده در تابلوهای پشت نور

چاپ سه بعدی و برجسته


بدون محدودیت :

چاپ بدون محدودیت رنگی با رنگ‌های واضح، شفاف و زنده

ماندگاری، کیفیت، دقت و سرعت بالای چاپ

دارای رزولوشن بالا پس از تثبیت رنگ

مزیت های کاربردی :

سطح چاپ شده صاف و یکدست با ماندگاری بالا

چاپ با قیمت مناسب و مقرون به صرفه

عدم نیاز به روکش خاص

مراحل سفارش چاپ پارچه

قیمت چاپ پارچه

قیمت چاپ پارچه بر اساس متراژ و نوع چاپ محاسبه می‌گردد.

برای اطلاع از قیمت چاپ پارچه با کارشناسان واحد فروش ما در تلگرام یا واتس آپ در تماس باشید.